Szkolenie Icopal 21.08.2014

W dniu 21.08.2014  na terenie naszego Autoryzowanego Dystrybutora- firmy 2K Serwis odbyło się bardzo ciekawe szkolenie dla członków i sympatyków Stowarzyszenia. Część teoretyczną zaprezentował p. Daniel Wawrzyniecki reprezentujący firmę Icopal Polska. Przedstawione zagadnienia obejmowały bardzo przydatne informacje dotyczące budowy i oznaczeń pap izolacyjnych  oraz zasad prawidłowej aplikacji. Jednak najbardziej  zainteresowały nas przykłady błędnych zastosowań oraz omówienie przyczyn ich powstawania. Dla wykonawców to najlepsza lekcja,  pokazanie jak nie wolno robić  oraz  poznanie  przyczyn  występujących problemów.  Bardzo interesująca prezentacja.

DSC00038

Po krótkiej przerwie kawowej   zaprezentowaliśmy  zasady funkcjonowania Stowarzyszenia  , funkcjonowanie i korzyści wynikające z dostępu do platformy www.ekspeciodizolacji.pl. Później , po smacznym poczęstunku , zebrani udali się na zaimprowizowany poligon gdzie technik firmy Icopal  przedstawił zasady prawidłowego doboru i aplikacji pap izolacyjnych , omówiono zasady działania kremów iniekcyjnych do wykonywania przepon poziomych . Szczególnie ciekawym produktem który mieliśmy okazję zobaczyć w ” akcji” to Siplat Elastic PU.  Masa polimerowo- bitumiczna która znajduje  doskonałe zastosowanie w uszczelnieniach wszelkich problematycznych i trudno dostępnych miejsc. Daje gwarancję  idealnego dopasowania się do kształtu izolowanego detalu i jest  bardzo  sprawnym materiałem izolującym.  Jest   to produkt który powinien zainteresować każdego wykonawce hydroizolacji,  posiadający  znacznie szerszy zakres zastosowań.

Wydaje się , że izolacje rolowe są ogólnie znane i wykonawcy łatwo sie poruszają w gąszczu bogatego asortymentu na rynku. Jednak , precyzyjne informacje które usłyszeliśmy z pewnością  pozwolą na w pełni profesjonalny dobór materiałów izolacyjnych tego typu. DSC00041DSC00045

 

Robert Krawczyk

Author: Robert Krawczyk

Inżynier budownictwa z 25 letnim stażem. Posiada uprawnienia budowlane od 1993 r. Od 12 lat specjalizuje się w zagadnieniach hydroizolacyjnych. Ponadto właściciel firmy Izoltechnika-Pro / specjalistyczne wykonawstwo, ekspertyzy , projektowanie hydroizolacji. Założyciel i prezes Stowarzyszenia.

Udostępnij artykuł na

Nie musisz wiedzieć jak, ważne że właśnie znalazłeś kogoś kto wie